Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2017-05-30 15:16:43
Autor zdjęcia/źródło: mat. promocyjne
Montaż tradycyjnego kominka obwarowany jest wieloma przepisami regulującymi m.in. sposób odprowadzania dymu z paleniska, których wdrożenie w mieszkaniach o niewielkim metrażu znajdujących się na najwyższych kondygnacjach jest albo niemożliwe, albo bardzo trudne.
Nowoczesne kominki zasilane energią elektryczną zapewniają wyjątkowe wrażenia wzrokowe, a nawet dźwiękowe! I choć w kominku nie pali się żywy ogień, producenci robią wszystko, żeby urządzenie jak najwierniej imitowało tradycyjny kominek. Kominek elektryczny jest banalny w obsłudze i wygodny w użyciu, ponieważ nie wymaga czyszczenia ani dokładania paliwa. Można go zamontować w dowolnym miejscu posiadającym dostęp do gniazda elektrycznego. Koszt utrzymania takiego kominka ogranicza się do opłacenia rachunków za energię. Warto jednak zwrócić uwagę, czy koszty eksploatacji wybranego egzemplarza nie nadwyrężą naszego budżetu.
Biokominek, tak jak kominek elektryczny, nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym imitacja żywego ognia nie wystarcza. W biokominku spala się ekologiczne biopaliwo, które wydziela jedynie parę wodną i znikome, bezpieczne dla człowieka, ilości dwutlenku węgla. Dzięki temu w palenisku nie osadza się popiół i sadza. Należy jednak pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczenia, w którym urządzenie się znajduje. Litr biopaliwa spala się od dwóch do pięciu godzin i kosztuje około 20 złotych. Dużą zaletą biokominków jest ich mobilność, dzięki której można cieszyć się wizją żywego ognia nie tylko w mieszkaniu, ale także na tarasie lub w ogrodzie! Biokominek świetnie nawilża powietrze i jest coraz chętniej wykorzystywany w domowej aromaterapii. W okresie jesienno-zimowym może służyć także jako dodatkowe źródło ciepła. Kominek ekologiczny to atrakcyjna alternatywa dla osób, które nie mogą posiadać tradycyjnego kominka.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.